• Odwiedziny: 6420408

Dotknij historii

Lekcje historii w klasie VIII w sporej części obejmują tematykę II wojny światowej. Niektórym  uczniom  trudno zapamiętać  te wszystkie fronty, bitwy, dowódców. Znacznie łatwiej jest, gdy można „dotknąć” historii.

Tymon Puk z klasy 8H jest wielkim pasjonatem historycznej broni i umundurowania obejmującego II wojnę światową. Przynosi na lekcje ciekawe  eksponaty ze swojej kolekcji. Są wśród nich zarówno przedmioty oryginalne jak i repliki. Na pewno koleżankom i kolegom na długo zostaną  w pamięci lekcje, podczas których mogli wziąć do ręki takie historyczne pamiątki, np. karabin będący na wyposażeniu walczących żołnierzy. Tym bardziej, że Tymon potrafi wiele o uzbrojeniu i mundurach opowiedzieć.

D.N.