Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Turystycznych Marszach na Orientację w Jabłonce Starej.

Dnia 30 października 2022r. odbyły się marsze na orientację w Jabłonce Starej koło Miedzichowa.

Celem imprezy było ;

- wyłonienie najlepszych zawodników w marszach na orientację,

- doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem,

- włączenie się w obchody 100- lecia InO w Polsce oraz 25 lecia InO w Oddziale PTTK w Szamotułach,

- spotkanie sympatyków imprez na orientację z naszego regionu.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 44 uczniów, którymi opiekowało się społecznie 4 nauczycieli (A. Wendt, M. Wendt, R. Świerzko, J. Woropaj).

Należało pokonać dwa etapy dzienne w lasach o zmiennej przebieżności w ściśle określonym czasie. Nasi zawodnicy startowali w kategorii TD (4 drużyny) i kategorii TM (16 drużyn). Na wyniki należy poczekać kilkanaście dni.

Cieszymy się, że tak dużą grupę młodzieży udało się w niedzielę zachęcić do spędzenia wolnego czasu w lesie.

Już teraz wszystkich sympatyków turystyki i krajoznawstwa  zapraszamy na Rajd Niepodległości z metą w Kaźmierzu, który odbędzie się dnia 19 listopada 2022r..

Opiekun SKKT – PTTK : Jolanta Woropaj