Awans do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Dnia 8 listopada 2022r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, w którym uczestniczyło 27 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach.

Należało wykazać się następującą wiedzą :

- lądy i oceany na Ziemi,

- krajobrazy świata,

- Ziemia w Układzie Słonecznym,

- współrzędne geograficzne,

- geografia Polski (położenie, obszar, przebieg granic, krajobrazy naturalne, podział administracyjny, wpływ zlodowaceń na rzeźbę, zróżnicowanie gór, cechy klimatu, Morze Bałtyckie, sieć hydrograficzna, typy i rozmieszczenie lasów, parki narodowe).

Konkurs składał się z zadań typu otwartego. Za rozwiązanie arkusza można było uzyskać maksymalnie 60 punktów.

Troje uczestników konkursu zakwalifikowało się do etapu rejonowego, gdyż zdobyli oni 80% punktów i więcej. Byli to następujący uczniowie:

- Aleksandra Araszkiewicz z klasy 8a (zdobyła 55 punktów na 60),

- Adrian Zaborowski  z klasy 8b (zdobył 53 punkty na 60),

- Violetta Góra z klasy 8b (zdobyła 49 punktów na 60).

Młodzież pół roku przygotowywała się do Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego na kółku przedmiotowym prowadzonym przez Jolantę Woropaj.

Gratulujemy wspaniałych wyników. Życzymy sił i wytrwałości w dalszej nauce, bo na etap rejonowy należy opanować wiadomości o Afryce.

Jolanta Woropaj