Pierwszoklasiści w krainie książek

„Przy pomocy książek wielu staje się ludźmi uczonymi nawet poza szkołą, bez książek zaś nikt nie wykształci się nawet w szkole.”

Jan Amos Komeński

Na przełomie listopada i grudnia 2022 biblioteka szkolna gościła pierwszoklasistów. Dzieci, razem ze swoimi wychowawczyniami, odkrywały nowe dla nich miejsce w szkole – krainę wypełnioną baśniami, wierszami i niesamowitymi przygodami.

To spotkanie było ważne w ich szkolnym życiu. Najmłodsi uczniowie zostali uroczyście pasowani zaczarowanym ołówkiem na czytelnika biblioteki szkolnej i po raz pierwszy wypożyczyli książkę.

Na początku wizyty panie bibliotekarki wyjaśniły, w jaki sposób korzystać z biblioteki. Wspólnie przypomnieliśmy sobie, jak należy dbać o książki. Każde dziecko otrzymało Wyprawkę Czytelniczą, którą ufundował Instytut Książki w Warszawie. Oprócz tego, kolorowe zakładki, przygotowane przez  bibliotekarki i dziewczyny z klas 8. Na pamiątkę spotkania każda klasa zrobiła sobie wspólne zdjęcie.

Zachęcamy pierwszoklasistów do częstych odwiedzin biblioteki i licznych wypożyczeń.