Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

XIV Rajd Mikołajkowy

W sobotę 10 grudnia 2022 r. duża grupa uczniów, bo aż 72 osoby pod opieką nauczycieli, którzy pracowali społecznie (Lucyna Węglarz, Agnieszka Rogalska, Wiesława Kaniewska, Agnieszka Wendt, Marek Wendt, Rafał Świerzko) spędzili czas na świeżym powietrzu.

Uczestniczyli w XIV Mikołajkowym Rajdzie z metą w Ostrorogu organizowany przez Oddział PTTK w Szamotułach i Szkołę Podstawową im. Jana Ostroroga w Ostrorogu przy wsparciu Powiatu Szamotulskiego, Miasta i Gminy Pniewy, Miasta i Gminy Szamotuły, Miasta i Gminy Ostroróg oraz Stowarzyszenia „Puszcza Notecka”. Do pokonania była trasa ok.8,5 km przez piękny zimowy las.

Po dotarciu na metę czekało na uczniów wiele atrakcji i konkursów. Uczestnicy mogli obejrzeć występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ostrorogu. Ponadto brali udział w konkursach indywidualnych i grupowych:

• piosenka świąteczna
  • projekt znaczka XVII Rajdu Mikołajkowego
  • przygotowanie choinki do 50 cm wysokości
  • wiedzowy o walorach turystyczno-kulturowych
  • najlepiej ubrana drużyna
  • sprawnościowe i rekreacyjne – rzut lotką, skoki na skakance, rzuty kółkiem na palik
  • dla opiekunów- kartka świąteczna i rzut beretem.

Ponadto na mecie czekała na wszystkich gorąca grochówka, jabłka i czekoladowe wafelki.

Do domów wróciliśmy zadowoleni i czekamy już na następny rajd, który będzie dopiero w przyszłym roku, ten był ostatnią imprezą turystyczną w roku 2022.

Napisała i foto: L. Węglarz