Wycieczka klas 5b i 5c

W czwartek, 15. grudnia uczniowie klas 5b i 5c wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Poznania.

Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie miejsc związanych z Naszym Patronem w związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Pani Beata Kajzderska, nauczycielka historii zabrała nas m.in. na Plac Wolności, pod Hotel Bazar oraz Pomnik 15.Pułku Ułanów, opowiadając, jak wyglądały pierwsze dni Powstania. Aby sprawdzić zdobytą wiedzę, uczniowie otrzymali karty z zadaniami dotyczącymi odwiedzonych miejsc.

Następnie wybraliśmy się do kina na projekcję filmu „Uwolnić Poly” na podstawie powieści Nicolasa Vaniera. Film opowiada o przygodach 10-letniej Cecile, która przeprowadza się do rodzinnego miasteczka jej mamy. Gdy przyjeżdża do niego cyrk, Cecile dostrzega okrutne traktowanie zwierząt, a w szczególności kucyka o imieniu Poly. Układa więc brawurowy plan ratunkowy, wykrada kucyka i z pomocą miejscowych dzieci oraz tajemniczego pana Victora rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż.

N. Włodarczyk