Wycieczka klasowa w świątecznym klimacie.

15 grudnia uczniowie z klas 8c i 8d wybrali się do Poznania. Dzień był naprawdę mroźny, ale nam to nie przeszkadzało.

Pierwszym punktem była wizyta w Poznańskiej Palmiarni.

Palmiarnia Poznańska to jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to 17 tys. roślin należących do 1100 gatunków. Mieliśmy możliwość obejrzenia również 170 gatunków ryb z różnych stron świata oraz około 40 gatunków roślin wodnych.

Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadała o faunie i florze różnych stref klimatycznych, chętnie odpowiadała na nasze pytania. Podczas wędrowania po tym fascynującym  miejscu musieliśmy znaleźć odpowiedzi  na pytania zawarte w karcie pracy pt: „Smak i zapach świąt”. Wanilia, daktyle, cytrusy, bromelia nieodłącznie wiążą się ze świętami.

Kolejnym punktem była wizyta na Poznańskim Jarmarku Świątecznych. Smak gorącej czekolady i zapach świątecznych pierników, pozwolił nam przyjemnie spędzić czas w nastrojowej przestrzeni MTP.

A.Ciszak