Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Udany Wiosenny Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego do Mniszek

Dnia 18 marca 2023r, odbył się VI Wiosenny Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego z metą w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.

Celem imprezy było:

- uczczenie pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919,

- upamiętnienie 90. rocznicy powstania Oddziału PTTK w Szamotułach,

- popularyzowanie idei ochrony przyrody i zabytków,

- popularyzowanie turystyki kwalifikowanej,

- promowanie znakowanych szlaków Parku Krajobrazowego Doliny Kamionki.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 75 uczniów i 6 nauczycieli (A. Sulima, W. Kaniewska, O. Tomczak, A. Rogalska, E. Krumryk, J. Woropaj). Pokonaliśmy trasę pieszą z miejscowości Kamionna, przez Rezerwat Doliny Kamionki, Mnichy i dotarliśmy do Mniszek. Na mecie czekała na nas gorąca zupa grochowa, mogliśmy zwiedzać ciekawe ekspozycje muzealne oraz uczestniczyć w różnych konkurencjach sprawnościowych. Byliśmy jedną z najliczniejszych grup rajdowych. Turystyka piesza cieszy się w naszej szkole ogromnym zainteresowaniem, ponieważ organizujemy młodzieży aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu w dni wolne od zajęć lekcyjnych. Już teraz zapraszamy na Szamotulską Imprezę na Orientację , która odbędzie się w Leśnictwie Daniele dnia 15 kwietnia 2023r.

Opiekun SKKT- PTTK: Jolanta Woropaj