Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Streetballowe granie w Pniewach

W czwartek 13.04.2023 r w ramach XIII Wielkopolskiego Turnieju Orlika na obiekcie OSiR przy ulicy Wolności 20 w Pniewach rozegrano I rundę eliminacyjną koszykówki 3x3 w kategorii chłopców.

Do turnieju przystąpiło pięć zespołów. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Szkołę Podstawową z Pniew reprezentowali: Wojciech Witczak, Kacper Budych, Artur Intek, Maciej Kowalski – I drużyna oraz Karol Sobczyński, Paweł Małyszka, Tobiasz Śmigielski, Michał Gotowy – II drużyna. W/w uczniowie na co dzień trenują w Uczniowskim Klubie Sportowym „Pniewiak”, których trenerem jest Pan Przemysław Bosy. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Dawid Bosy, Tymoteusz Witczak (sędziowie boiskowi) oraz Karol Śmigielski, Antoni Cegliński (sędziowie stolikowi).

Klasyfikacja końcowa:

I m – SP 2 Czarnków

II m – SP Pniewy I

III m – SP Szamotuły I

IV m – SP Otorowo

V m – SP Pniewy II

Trzy pierwsze zespoły zapewniły sobie awans do rundy strefowej i w najbliższym czasie rozegrają kolejne spotkania Śmiech .

K. Buszkiewicz -Michalak