• Odwiedziny: 6441949

Ogólnopolski Turniej Wiedzy – Geografia 2023

W dniach 03-04.04.2023r. odbył się na platformie internetowej Ogólnopolski Turniej Wiedzy – Geografia 2023.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 37 uczniów w kategorii I (klasy 6) i 42 uczniów w kategorii II (klasy 8). Należało odpowiedzieć na 30 pytań typu zamkniętego. Limit czasu wynosił 30 minut. Można było zdobyć 30 punktów.

Niektórzy uczniowie zbyt późno zorientowali się, że w kilku pytaniach były po 2 odpowiedzi. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele geografii – Rafał Świerzko i Jolanta Woropaj.

Najwyższe wyniki zdobyli następujący uczniowie :

Kategoria I :

Schmidt Tomasz (klasa 6c) 24 punkty,

Nowak Lena (klasa 6d) 24 punkty.

Kategoria II :

Góra Violetta (klasa 8b) 26 punktów,

Ochla Teresa (klasa 8g) 26 punktów,

Zaborowski Adrian (klasa 8b) 25 punktów,

Rybarczyk Bogna (klasa 8h) 24 punkty.

Nasza szkoła miała najwięcej uczestników w całym kraju (79 uczniów), za co otrzymamy plansze interaktywne i  indywidualne dyplomy uczestnictwa.

Jest to bardzo dobry sposób zewnętrznego sprawdzenia własnej wiedzy. Pytania pokrywały się z podstawą programową w danej grupie wiekowej, ale były szczegółowe i podchwytliwe.

Gratulujemy wysokich wyników. Zachęcamy do udziału w turnieju geograficznym za rok.

J. Woropaj