Etap powiatowy XXVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Ruszyła 27. edycja Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Dwoje uczniów naszej szkoły, Dominika Gryka oraz Bartosz Maćkowiak z klasy 5e, po kilku miesiącach przygotowań, przystąpiło do eliminacji powiatowych.

Odbyły się one 18 kwietnia 2023 w formie testu on-line. Uczestnicy podczas pisania musieli mieć włączone kamery. Był to pierwszy etap zmagań konkursowych.

Zagadnienia obejmowały: historię, gwarę, zabytki Wielkopolski, style w architekturze oraz Powstanie Wielkopolskie. Warunkiem zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego było uzyskanie minimum 90% poprawnych odpowiedzi.

Znamy już wyniki konkursu. Spośród 511 uczestników biorących udział w konkursie, do etapu finałowego zakwalifikowało się 106 osób.

W gronie finalistów znalazł się uczeń naszej szkoły - Bartosz Maćkowiak z klasy 5e. Przed nim etap wojewódzki, który odbędzie się 31 maja 2023.

Gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia!

L. Chudziak