Marsze na Orientację w Piotrowie.

Dnia 14 maja 2023r. w Piotrowie koło Obrzycka odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Turystycznych Marszach na Orientację.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 38 uczniów i 3 nauczycieli (A. Wendt, M. Wendt, J. Woropaj), którzy w tym dniu 8 godzin pracowali społecznie.

Celem imprezy było :

- doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą i kompasem w terenie,

- wyłonienie mistrzów powiatu szamotulskiego w marszach na orientację,

- włączenie się w obchody 90 – lecia Oddziału PTK – PTTK w Szamotułach.

Uczniowie startowali w kategorii TD (młodszej) i kategorii TM (starszej). Należało pokonać dwa etapy dzienne o długości ponad 3 km każdy. Odszukiwanie punktów kontrolnych w lesie tym razem ułatwiała słoneczna pogoda. Na wyniki należy poczekać jeszcze kilka dni.

Marsze na orientację i rajdy piesze cieszą się wśród młodzieży ogromnym zainteresowaniem. Liczba aktywnych członków naszego koła PTTK cały czas wzrasta. Obecnie liczy 130 osób z opłaconymi składkami na rok 2023.

Zapraszamy na ostatnią w tym roku szkolnym imprezę krajoznawczo – turystyczną, która odbędzie się dnia 27 maja 2023r. Będzie to Rajd Turystyczny po Regionie Szamotulskim nad jeziorem Mormin w miejscowości Ostroróg.

Opiekun SKKT – PTTK : J. Woropaj