Wyprawa 11. „Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie…”

Ostatnia w tym roku szkolnym wyprawa Szkolnego Koła Rowerowego przypadła dokładnie w Światowym Dniu Roweru – 3 czerwca.

Tym razem wybraliśmy się do Kikowa. Większości młodych uczestników wyjazdu /poza wnukiem gospodarzy/, nawet nie wiedziała, że jest taka miejscowość  w naszej gminie.

Celem wyjazdu była osada Śródka pod Kikowem. Zostaliśmy zaproszeni do domu państwa Zygfrydy i Jana Obrockich. Gospodarstwo  położone jest wśród lasu nad kilkoma rybnymi stawami. Dla zamiłowanych w wędkarstwie członków naszej grupy był to szczyt szczęścia.  Ponad dwie godziny odpoczynku na łonie natury /złowione ryby wracały do wody/ spłaciły z nawiązką trudy trasy, którą musieliśmy pokonać w upale i częściowo po bardzo piaszczystych drogach.

Dziękujemy za gościnę Miłym Gospodarzom, a także państwu Annie i Krzysztofowi Obrockim za przygotowanie ogniska oraz smacznego i obfitego poczęstunku dla naszej grupy.

W. Kwaśny

D. Norek