Uczniowie z wizytą w OSP

12 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 6b odwiedzili jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili uczniów z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy lub wypadku.

Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Przy okazji utrwaliły numer alarmowy 112, wykonując próbną rozmowę z operatorem przyjmującym zgłoszenia.

Gospodarze pokazali dzieciom, jak prawidłowo zabezpieczyć osobę poszkodowaną i udzielić jej pierwszej pomocy. Uczniowie przez chwilę, trzymając wąż strażacki i polewając wodą, mogli się poczuć się jak prawdziwi strażacy, co sprawiło im ogromną frajdę.

Na zakończenie spotkania uczniów czekała słodka niespodzianka w postaci cukierków, które podarowali im strażacy.

A. Pigla