Z wizytą w mieście Kopernika

W upalny wtorek - 20 czerwca - uczniowie klas IVB i IVE pojechali do  Torunia, miasta w którym 550 lat temu urodził się Mikołaj Kopernik, wybitny astronom i najsłynniejszy Polak.

40 uczestników zwiedziło toruńskie Stare Miasto na dwa sposoby. Najpierw wprowadzenie do historii Torunia zrobił przewodnik pan Paweł Pilarski, a potem uczniowie podzieleni na dziesięcioosobowe grupy szukali po zakamarkach starówki odpowiedzi do pytań zawartych w grze miejskiej. Nagrodą był dyplom i duża torba pierników w różnych smakach.

Wiele ekscytujących wrażeń przyniosło uczniom obejrzenie w Planetarium seansu o budowie i niesamowitej wielkości kosmosu. Na zakończenie wycieczki, pod kierunkiem mistrzyni cechu piekarzy, uczestnicy poznali tajniki wypieku słynnych toruńskich pierników.

D. Norek