Prawie czwartoklasiści

Tuż przed końcem roku szkolnego uczniowie klasy IVB zaprosili swoich kolegów z klasy IIIA na „swoją stronę” czyli do części C, aby choć trochę oswoić z tym co czeka młodszych kolegów po wakacjach.

Najpierw odbył się spacer po budynku C. Trzecioklasiści zobaczyli zajęcia w sali muzyki, lekcję informatyki, zajrzeli do biblioteki i sali historycznej, a nawet z rozpędu do pracowni chemicznej, choć chemia czeka ich dopiero w siódmej klasie. Po spacerze goście i gospodarze wspólnie zasiedli w sali 107, gdzie obejrzeli prezentację zdjęć z życia klasowego IVB.

Starsi koledzy wyjaśniali też np. zasady oceniania i odpowiadali na pytania. Jedno z pytań brzmiało: „Czy w czwartej klasie jest mega trudno?”. Chyba nie aż tak bardzo, skoro uczniowie czwartej B zdobyli na koniec roku 15 świadectw z wyróżnieniem.

D. Norek