Początek roku szkolnego z Myśleniem Krytycznym.

Nowy rok szkolny to nowe klasy i nowe wyzwania. Na jednej z pierwszych lekcji języka angielskiego postanowiliśmy lepiej się poznać i zamiast tradycyjnych pytań do nauczyciela i uczniów, wykorzystaliśmy rutynę Myślenia Krytycznego: POMYŚL - ZNAJDŹ PARĘ - PODZIEL SIĘ.

W pierwszym etapie - POMYŚL, każdy samodzielnie uzupełniał kartę pracy (autorki Martyny Duczyńskiej), na której umieszczał po angielsku informacje o sobie.

Następnie każdy uczeń opowiadał o sobie wybranemu uczniowi lub nauczycielowi (etap - ZNAJDŹ PARĘ - PODZIEL SIĘ). Chętni uczniowie przedstawiali się również na forum klasy.

Rutyna sprawdziła się zarówno w klasach piątych jak i w szóstej.

Lekcje w klasach upłynęły w przyjaznej atmosferze. Dowiedzieliśmy się wiele o sobie ćwicząc zarazem mówienie po angielsku.

Paulina Hanaka - Adamska