Rajd na powitanie jesieni 2023

Dnia 23 września 2023r. odbył się Wielkopolski Zlot Turystów Na Powitanie Jesieni 2023.

Celem imprezy było :

- promowanie walorów krajoznawczych i historii regionu szamotulskiego,

- upamiętnienie 90. rocznicy powstania Oddziału PTK – PTTK w Szamotułach,

- włączenie się w obchody Światowego Dnia Turystyki.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 89 uczniów oraz 9 nauczycieli (W. Kaniewska, E. Krumryk, A. Rogalska, A. Wendt, M. Wendt, L. Węglarz, N.   Włodarczyk. O. Tomczak, J. Woropaj). Byliśmy najliczniejszą grupą na rajdzie.

Pokonaliśmy pieszo trasę: Pniewy – Żydowskie Góry – Rezerwat Jakubowo – Leśniczówka Dąbrowa – Rezerwat Las Grądowy nad Mogilnicą – Pniewy.

Po przebyciu 9 km dotarliśmy do mety, na której mogliśmy zjeść gorącą zupę grochową lub pomidorową, smaczne ciastka z herbem Pniew, lody o wielu smakach oraz wypić zimne napoje.

Chętnie uczestniczyliśmy w różnych konkursach i konkurencjach sprawnościowych.

Zdobyliśmy :

- I miejsce w konkursie piosenki turystycznej (J. Piotrowska kl.4d, Z. Smorawska kl.5a, H. Gomuła kl.6a, K. Gomuła kl.6a, A. Kaczmarek kl.6a, J. Ratajczak kl.6a, M. Stengert kl.6a,  A. Weimann),

- I miejsce w konkursie strażackim (A. Strojna kl.7e, B. Gęzikiewicz kl.7b),

- 5 nagród w konkurencjach indywidualnych (Z. Banach kl.5a, M. Kurzawska kl.6b, L. Jackowska kl.6b, M. Wawszczak kl.6b, W. Kokoszanek kl.6b).

Dwie 10 – osobowe drużyny pod opieką pani Olgi Tomczak i Natalii Włodarczyk startowały również w grze miejskiej na terenie Pniew.

Rajd na powitanie jesieni sprawił nam dużo radości, wywołał uśmiech na twarzach małych i dużych wędrowców. Mogliśmy wspólnie przez 6 godzin przebywać na świeżym powietrzu w dniu wolnym od zajęć lekcyjnych. Zapraszamy na kolejny rajd, który odbędzie się 8 października 2023r. z metą w Lusowie.

Opiekun SKKT – PTTK: J. Woropaj