Debata klasowa 2c

Dziś drugoklasiści mieli szansę zwiększyć własną pewność siebie w wyrażaniu opinii podczas klasowej debaty.

Zaangażowani uczniowie przygotowali się do występu tworząc własne notatki oraz plakaty w parach. Uczniowie z ożywieniem wymieniali między sobą argumenty na pytanie "Chciałbyś być uczniem dawnej czy współczesnej szkoły?".

Uczniowie wykazali się sporą wiedzą.  Zwolennicy dawnej szkoły używali następujących argumentów:
-"Uczniowie byli zdrowsi, więcej czasu spędzali na dworze; chodzili i wracali ze szkoły pieszo".
-"Uczyli się sześć dni w tygodniu, więc więcej umieli".
-"Prowadzili szkolne ogródki, byli zaradni i pracowici".
Natomiast sympatycy współczesnej szkoły zwracali uwagę na następujące fakty:
-"Możemy korzystać w szkole z komputerów, tabletów i tablicy multimedialnej, dzięki czemu łatwiej się uczymy".
-"Do szkoły chodzimy 5 dni w tygodniu, w dni wolne możemy rozwijać swoje pasje i zainteresowania".
-"Szkoła jest nowoczesna, sale są lepiej wyposażone i dostosowane do wygody uczniów".
Po prawie godzinnej debacie, uczniowie podsumowali swoje wystąpienia. Niektórzy, po wysłuchanie obu stron upewnili się w swoich przekonaniach, inni zmienili zdanie. Najważniejsze, że każdy szanował zdanie innych uczestników. Dziękujemy też pani Magdzie, która czynnie wspierała nas w trakcie debaty Śmiech

J. Bromber