Nauka przez zabawę w 2e

Liczyć każdy może, trochę lepiej lub gorzej… Aby lepiej opanować umiejętność liczenia i operowania monetami i banknotami uczniowie przygotowali sklepik klasowy, w organizację którego każdy uczeń brał udział.

Znaczące było to, że można było spełnić marzenie posiadanie czegoś, co na co dzień jest nieosiągalne, np. uczeń mógł kupić  chodzącego stwora lub kosmiczną lalkę. Wszystkie przedmioty, zabawki itp. były wycenione i trzeba było za nie zapłacić. Papierowe pieniążki z Wyprawki bardzo się przydały. Niespodzianką były gratisowe gumki dla każdego ucznia uplecione przez Liliankę i Mariankę. Niestety pakując tornister do domu znowu wszystkie zabawki i przedmioty musiały powrócić do swoich właścicieli. Warto było jednak zaznać przyjemności kupienia czegoś, co było nieosiągalne i cieszyć się tym przez kilka godzin. Zabawa sprawiła wiele emocji.

B.Wieczorek