Marsze na orientację w okolicach Leśnictwa Smolarnia

Dnia 5 listopada 2023r. odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Turystycznych Marszach na Orientację.

Celem imprezy było :

- wyłonienie mistrzów powiatu nowotomyskiego w turystycznych marszach na orientację,

- doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem,

- włączenie się w obchody 90 – lecia Oddziału PTK – PTTK w Szamotułach,

- spotkanie sympatyków imprez na orientację.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 24 uczniów, którymi opiekowało się  3 nauczycieli (A. Wendt, M. Wendt, J. Woropaj).

Zawodnicy startowali w kategorii TD (młodszej) i TM(starszej). Należało pokonać 2 etapy dzienne o długości około 4 km każdy. Obowiązywał również limit czasu, w trakcie którego uczniowie wyszukiwali punkty kontrolne rozlokowane na drzewach w lesie. Podczas trwania imprezy towarzyszyła nam słoneczna pogoda. Można było aktywnie wypocząć na łonie natury, zregenerować siły po całym tygodniu nauki. Na wyniki trzeba poczekać jeszcze kilka dni. Mimo, że marsze były trudne i kosztowały nas wiele wysiłku już myślimy o następnych atrakcjach turystyczno – krajoznawczych. Zapraszamy członków naszego koła (najliczniejszego w Oddziale PTTK w Szamotułach) na rajd niepodległości, który odbędzie się 18 listopada 2023r.

WYNIKI W KATEGORII TD

Nagrody książkowe i dyplomy otrzymali  uczniowie  za zajęcie następujących miejsc :

II miejsce : Mateusz Górny kl.7c, Tomasz Schmidt kl.7c, Antoni Jarmużek kl.7c,

III miejsce : Nikodem Kubiak kl.7d, Alan Werner kl.7d,

IV miejsce : Aleksandra Zając kl.7c, Natasza Ceglińska kl.7c.

J. Woropaj