Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 17.11.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego.

Celem akcji jest promowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Uczniowie klas 4 – 8 na lekcjach matematyki zostali odpytani z tabliczki mnożenia, rozwiązywali różnego rodzaju łamigłówki. Dodatkowo uczniowie klas 4 walczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia klas IV. Do zabawy przyłączyli się również: Wicedyrektor, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

A. Pigla