Rajd Niepodległości z metą w Szamotułach.

Dnia 18 listopada 2023r. odbył się XXVII Rajd Niepodległości z metą w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach.

Celem imprezy było :

- uczczenie 160.rocznicy Powstania Styczniowego 1863/1864,

- uczczenie 105. rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919,

- włączenie się w obchody 90 – lecia powstania Oddziału PTK – PTTK w Szamotułach,

- poznanie walorów krajoznawczych Ziemi Szamotulskiej,

- popularyzowanie turystyki krajoznawczej, czynnego wypoczynku.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 73 uczniów i 6 nauczycieli (A. Rogalska, K. Syk, N. Włodarczyk, L. Węglarz, R. Świerzko, J. Woropaj).

Po przebyciu wyznaczonej trasy dotarliśmy do mety, na której czekało na nas dużo atrakcji. Jedliśmy smaczne rogale, gorącą zupę grochową lub pomidorową. Byliśmy jedną z najliczniejszych grup rajdowych. Zdobyliśmy I miejsce w konkursie wiedzy o walorach turystyczno – krajoznawczych Regionu Szamotulskiego, rocznicy odzyskania niepodległości, powstaniu wielkopolskim i powstaniu styczniowym. Wywalczyliśmy również kilka nagród indywidualnych w konkurencjach sprawnościowych. Otrzymaliśmy pamiątkowe znaczki rajdowe, magnesy, naklejki, notatniki oraz dyplom uczestnictwa.

Turystyka piesza w dni wolne od zajęć lekcyjnych cieszy się w naszej szkole ogromnym zainteresowaniem. Zapraszamy na ostatni w tym semestrze rajd, który odbędzie się 9 grudnia 2023r. z metą w miejscowości Ostroróg.

Opiekun SKKT – PTTK: J. Woropaj

Działanie w ramach projektu #SzkołaPamięta2023