• Kalendarium

Niedziela, 2024-04-28

Imieniny: Bogny, Walerii

Mistrzostwa Polski Amatorów 2023.

W dniach 17- 19 listopada, w klubie Strefa w Łodzi, rozegrany został największy w Europie amatorski turniej bilardowy. Dla Wiktora Kaczmarka z klasy 6c start w tym turnieju rozpoczął się już na początku roku.

Ze względu na ogromną konkurencję Wiktor brał udział w eliminacjach równolegle w trzech klubach, w różnych lokalizacjach, rozgrywając łącznie 15 turniejów eliminacyjnych! Już podczas selekcji pokazał swoje wysokie umiejętności. 12 – letni uczeń Szkoły Podstawowej w Pniewach wywalczył awans na Mistrzostwa w każdej z lokalizacji.
Spośród 3390 osób biorących udział w eliminacjach, wyłonionych zostało 320 graczy do turnieju finałowego, który został podzielony na 40 grup po 8 osób.

Do fazy pucharowej wstęp miała każda pierwsza trójka graczy w grupie. Wiktor w swojej grupie zagrał najlepiej i uplasował się na pierwszym miejscu.

W fazie pucharowej startowała już sama czołówka polskiej sceny bilardowej – najbardziej doświadczeni, w większości dorośli już gracze.

Tutaj nie było miejsca na najdrobniejszy błąd. Każda pomyłka kończyła się zwycięstwem przeciwnika. Na tym etapie Wiktor odniósł 3 zwycięstwa i ostatecznie zajął 17 lokatę w całym turnieju.
Swoim występem wzbudził podziw wielu osób. Dorośli, doświadczeni gracze poczuli gorycz porażki. Nikt nie spodziewał się, że uczeń szóstej klasy może dojść tak daleko.

Organizatorem turnieju był Polski Związek Bilardowy, pod patronatem Ministerstwa Sportu  i Turystyki.
Wiktor reprezentował Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody.