I w „Radosnej” może być teatr.

W ostatnich dniach klasa 2e w Radosnej Sali zaprezentowała inscenizację lektury ,,Nie płacz, Koziołku’’.

Na co dzień sala ta służy do zabaw, ale przez kilka dni pełniła rolę sali teatralnej. Widzami byli uczniowie z różnych klas 1-3, za scenę służył duży, niebieski dywan, a klocki, zabawki i inne przedmioty wspaniale przysłużyły się do przedstawienia. Wykorzystano  także instrumenty muzyczne do naśladowania zjawisk przyrodniczych. Aktorami byli uczniowie klasy 2e w pięknych strojach przygotowanych przez Rodziców.  Po każdym przestawieniu narrator rozmawiał z dziećmi na temat myśli przewodniej inscenizacji.

Przesłanie książki jest ciągle aktualne: dbajmy o przyjaźń, pomagajmy sobie, nie bądźmy egoistyczni i nastawieni tylko na swoje potrzeby i wygodę, umiejmy przyznać się do błędu i powiedzieć magiczne słowo PRZEPRASZAM.

Narrator B. Wieczorek

Poniżej zmontowany fragment przez s.Dorotę