Andrzejkowe spotkanie wolontariuszy

W andrzejkowy wieczór, czyli 30 listopada 2023 r. odbyło się dwugodzinne spotkanie wolontariuszy z członkami Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych NADZIEJA.

Uczniowie i nauczyciele (L.Węglarz, A. Rogalska, E. Krumryk, K. Bernat) przygotowali spotkanie z różnymi wróżbami.

Na początku spotkania Pani Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych NADZIEJA, poinformowała zebranych, jak działa stowarzyszenie, kto do niego należy, jakie mają zadania i cele. Potem zaprosiła uczniów na Jarmark Świąteczny w dniu 10 grudnia.

Wolontariusze na ręce Pani Prezes złożyli świąteczne życzenia wraz z małymi podarunkami.

Wróżenie – zespół czynności związanych z próbami przepowiadania przyszłości z pomocą specjalnych przedmiotów i technik, a według niektórych interpretacji, także sił nadnaturalnych.

W dalszej części zaczęły się wróżby:

1. loteria z karteczkami imion przyszłych partnerów
  2. karteczki z zawodami
  3. serca z imionami

Każdy z zaproszonych gości oraz uczniowie mogli sobie powróżyć.

W trakcie wieczoru był mały poczęstunek w postaci ciastek, pierników oraz soków.

Uczniowie i członkowie stowarzyszenia grali również w gry planszowe. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Każda z obecnych osób wyszła zadowolona i czeka na następne spotkanie.

Napisała: L. Węglarz

Foto: A. Rogalska