5b i 5e na wycieczce w Poznaniu

Piątek, 8 grudnia, uczniowie klas 5b i 5e spędzili na wycieczce w Poznaniu -  uczestniczyli w warsztatach muzealnych, a następnie podnosili swoją sprawność w Stacji Grawitacji.

Klasa 5b brała udział w lekcji w Muzeum Instrumentów Muzycznych i zastanawiała się, czy orkiestra potrzebuje dyrygenta. W tym samym czasie uczniowie 5e przemierzali sale ekspozycyjne Muzeum Archeologicznego, poszukując odpowiedzi na pytanie, co Grecy i Rzymianie pozostawili barbarzyńcom, czyli naszym przodkom (!). A później nie zabrakło też wizyty w minigarderobie antycznego teatru i prób charakteryzacji.

Kolejnym punktem wycieczki była – już wspólna – wizyta obu klas w Stacji Grawitacji. Ostatecznie uczniowie wrócili do Pniew zmęczeni, ale w dobrych nastrojach.

Bardzo dziękujemy mamie Mikołaja za pomoc w opiece nad klasami laughing.

E. Kubica

J. Fabianowska