Podsumowanie projektu matematycznego klas 6

"Liczę na wygraną, czyli o grach liczbowych - wykonanie gry matematycznej"

W październiku i listopadzie bieżącego roku klasy szóste tworzyły grę matematyczną, w ramach projektu: „Liczę na wygraną, czyli o grach liczbowych – wykonanie gry matematycznej”. Uczniowie rozpoczęli od podziału na grupy, a później pracując w zespołach, wybrali temat gry i wymyślili jej fabułę. Uczestnicy projektu wykazali się dużą kreatywnością, tworząc wiele różnorodnych propozycji. Następnie podzielili pomiędzy członków grupy zadania do wykonania: przygotowanie planszy do gry, pionków, instrukcji, pudełka, kostki, a także w zależności od gry innych dodatków – np. kart z zadaniami, żetonów czy klepsydry do mierzenia czasu. Do zrobienia kostek wykorzystaliśmy drukarki 3D, odwiedzając Laboratorium Przyszłości i poznając tajniki drukowania 3D. Następnie uczniowie rozpoczęli realizację zadań. Najwięcej czasu zajęło przygotowanie planszy, instrukcji i opakowania, tak aby wykonane dzieło charakteryzowało się piękną estetyką. Wreszcie po zakończonej pracy przyszedł czas praktyczne sprawdzenie wykonanych dzieł. Młodzi twórcy zagrali w własne gry oraz gry innych grup. Uczniowie mogli ocenić walory gier stworzonych przez siebie oraz innych, a także wybrać najlepszą, ich zdaniem, grę w klasie. Zabawa była świetna.

Od czwartku 14 grudnia, wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą oglądać prace szóstoklasistów na wystawie, w holu głównym.

Więcej o projekcie - TUTAJ

A. Wendt