II miejsce w Międzyszkolnej Lidze Imprez na Orientację w kategorii TD.

Dnia 14 grudnia 2023r, podczas  obchodów 90 – lecia powstania Oddziału PTK – PTTK w Szamotułach podsumowano Międzyszkolną Ligę Imprez na Orientację.

Okazało się, że Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach zdobyła II miejsce w kategorii TD wyżej wymienionej rywalizacji. Podczas klasyfikacji drużynowej bierze się pod uwagę 6 najlepszych wyników osiągniętych przez zawodników danej szkoły z każdej odbytej imprezy na orientację w całym roku kalendarzowym.

Twórcami naszego sukcesu są następujący uczniowie :

- Dominika Gryka, Amelia Małyszka z klasy 6e,

- Alicja Miszczuk z klasy 7a,

- Paweł Zuzek, Tomasz Schmidt, Antoni Jarmużek, Mateusz Górny, Aleksandra Zając, Natasza Ceglińska z klasy 7c,

- Nikodem Kubiak, Alan Werner z klasy 7d.

Jest to znaczące osiągnięcie w skali regionu, bo w rywalizacji Międzyszkolnej Ligi Imprez na Orientację w kategorii TD (młodszej) uczestniczą zawodnicy kilku szkół podstawowych z powiatu szamotulskiego, międzychodzkiego i nowotomyskiego.

Opiekun SKKT – PTTK : J. Woropaj