Najwyższy Etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

Dnia 26 stycznia 2024r. w Mosinie odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, na który należało opanować następujące wiadomości:

- wybrane problemy i regiony geograficzne Azji, Europy, Afryki, Australii i Oceanii,

- geografia obszarów okołobiegunowych,

- wybrane obiekty geograficzne na mapach konturowych poszczególnych kontynentów,

- 6 artykułów dotyczących globalnego ocieplenia na Ziemi,

- obliczanie zadań dotyczących skali mapy, temperatury powietrza, demografii.

W konkursie uczestniczyło 87 uczniów z województwa wielkopolskiego. Szkołę Podstawową im. Powstańców Wlkp. w Pniewach reprezentowało 4 uczniów, gdyż przeszli oni pomyślnie przez eliminacje rejonowe. Młodzież wiele miesięcy przygotowywała się do konkursu na kółku geograficznym prowadzonym przez Jolantę Woropaj. Największym problemem w tym roku był fakt, że część pytań nie pokrywała się z zagadnieniami podanymi w regulaminie konkursu. Mimo tych utrudnień Mateusz Górny z klasy 7c znalazł się w gronie 35 uczniów, którzy zdobyli tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Tym samym zdobył on cenne punkty, które będą uwzględnione podczas rekrutacji do wybranej szkoły średniej. Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do udziału w konkursie geograficznym, który odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

J. Woropaj