Jesteśmy FITSCHOOL!

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach przystąpiła do programu FITSCHOOL. Głównym celem projektu jest umacnianie potencjału zdrowia dzieci poprzez zwiększenie poziomu aktywności fizycznej.

Cele szczegółowe:

- Poprawa sprawności krążeniowo-oddechowej poprzez zwiększenie poziomu wysiłków o umiarkowanej i średniej intensywności (wysiłek tlenowy)- redukcja ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych.

- Zwiększenie siły gorsetu mięśniowego służące kształtowaniu prawidłowej postawy ciała- redukcja ryzyka rozwoju chorób narządu ruchu.

- Usprawnianie zmysłu kinestetycznego służąca poprawie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

- Poprawa zdolności motorycznych poprzez zwiększenie poziomu ćwiczeń ogólnousprawniających- kształtowanie możliwości ruchowych oraz redukcja ryzyka urazów.

- Zwiększenie wiedzy dzieci na temat związku aktywności fizycznej ze zdrowiem-kształtowanie postawy osobistej odpowiedzialności za zdrowie.

- Zwiększenie kompetencji nauczycieli wychowania fizycznego w zakresie pełnienia roli promotorów zdrowia.

- Zwiększenie prestiżu nauczycieli prowadzących zajęcia aktywności fizycznego w kontekście znaczenia ich pracy dla kształtowania kompetencji zdrowotnych młodego pokolenia.

- Zwiększenie kompetencji rodziców i opiekunów dzieci dotyczących wychowania dla zdrowia.

Adresatami projektu są nauczyciele wychowania fizycznego, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz dzieci w wieku 6-9lat; czyli uczniowie klas I-III.

W ramach projektu realizowane są 4 zadania:

1. Promocja dostosowania infrastruktury szkolnej do technologicznych możliwości realizacji nowych form zajęć aktywności fizycznej w środowisku nauczania.

2. Promocja dokonania systemowych zmian organizacji zajęć ruchowych dla dzieci w kierunku uwzględnienia kluczowych potrzeb zdrowotnych.

3. Promocja reorientacji roli nauczyciela prowadzącego zajęcia aktywności fizycznej w placówce oświatowej.

4. Wdrożenie innowacyjnych narzędzi teleinformatycznych dla nauczycieli w formie platformy FitSchool.

Owocnych treningów! embarassed

J. Bromber