Plan Daltoński rośnie w naszej Szkole

W piątkowe przedpołudnie, gdy inni myśleli już o zimowym wypoczynku⛷️⛸️❄️☃️, grupa nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej udała się do Niepublicznej Szkoły Podstawowej BLOOM w Wolsztynie, aby zgłębić tajniki Planu Daltońskiego.

To Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej BLOOM stali się przewodnikami i gospodarzami spotkania, oprowadzając naszych nauczycieli po Szkole, opowiadając o jej organizacji i życiu całej społeczności. Wizyta, bogata w wiedzę oraz nowe doświadczenia, przebiegła w atmosferze otwartości. Nie zabrakło też inspirujących rozmów. ☀️

Mamy nadzieję, że było to pierwsze, lecz nieostatnie tego typu spotkanie z załogą Niepublicznej Szkoły Podstawowej BLOOM. Serdecznie dziękujemy za odpowiedź na naszą inicjatywę, przygotowanie spotkania oraz wszelkie wskazówki związane z wdrażaniem Planu Daltońskiego.

Przypomnijmy, że Plan Daltoński pojawił się w naszej Szkole w listopadzie 2023 r. kiedy to nauczyciele klas 1-3 wzięli udział w szkoleniu, a następnie rozpoczęli wdrażanie jego założeń w codziennej pracy z dziećmi.

W. Kociemba-Trawińska