Ferie z piłką nożną

Podczas zimowych ferii, chłopacy trenujący w klubie Sokół Pniewy, nie narzekali na nudę. Razem z trenerem, p. Mikołajem Stępniem, wzięli udział w dwóch turniejach piłki nożnej.

Pierwszy z nich odbył się w sobotę, 17 lutego 2024 we Lwówku, na hali OSiR. Grało tam 5 zespołów: Duszniki, Opalenica, Lwówek I, Lwówek II oraz Pniewy. Zajęliśmy 4. miejsce. W składzie drużyny grali uczniowie z naszej szkoły:

Mikołaj Janicki kl. 4a
Dawid Chudziak kl. 4c

Jakub Górny kl. 4c

Maciej Kurzawski kl. 4c
Maksym Babenko kl. 4e
Miłosz Chwalisz kl. 5a

Kacper Obrempalski kl. 5a

Kolejne rozgrywki piłkarskie miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 im. Z. Herberta we Wronkach. W niedzielny poranek, 25 lutego 2024 spotkało się tam 9 drużyn, by rywalizować ze sobą w turnieju AS WRONKI CUP 2024.

W początkowej fazie turnieju zespoły zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. W pierwszej znalazły się 4 drużyny (Międzychód II, Pniewy, Szamotuły, Wronki II), natomiast w drugiej 5 drużyn (Międzychód I, Piła, Wieleń, Wronki Dziewczyny, Wronki I). Najpierw odbyły się eliminacje wewnątrz grup, systemem „każdy z każdym”. Dwa najlepsze zespoły przechodziły do tzw. LIGI MISTRZÓW, natomiast pozostałe zespoły utworzyły klasę niższą, tzw. LIGĘ EUROPY.

Pniewskie Sokoły wywalczyły pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, awansując tym samym do czwórki najlepszych. W kolejnej rundzie LIGI MISTRZÓW drużyna poniosła trzy minimalne porażki, co pozwoliło jej ostatecznie zająć 4. miejsce wśród 9 startujących drużyn. W piłkarskich zmaganiach udział wzięli reprezentanci naszej szkoły:

Bartosz Szofer kl. 2e

Piotr Brych kl. 4a