Tydzień pod hasłem "Tajemniczy Kosmos"

W klasie 1c odbyły się zajęcia związane z kosmosem. Temat okazał się na tyle interesujący, że uczniowie spędzili cały tydzień, zagłębiając się w tajniki tej pozaziemskiej przestrzeni.

Zgodnie z głównymi filarami planu daltońskiego zajęcia oparte były na wolności, samodzielności, współpracy oraz refleksji.

Podczas całego, kosmicznego tygodnia dzieci: rozwiązywały Sudoku, budowały rakiety zgodnie z instrukcją, tworzyły kosmiczne rysunki w aplikacji Paint, rozwiązywały zagadki tematyczne, ogłądały film edukacyjny, zbudowały klasowy Układ słoneczny, kodowały, wykonały pracę plastyczną "Astronaucik", stworzyły mini książeczki o poznanych planetach, bawiły się doskonale przy utworach muzycznych NutkoSfery.

Tego typu zajęcia są uwielbiane przez wszystkie dzieci. Każdy mógł pracować w swoim indywidualnym tempie, podejmować zadania z własnej woli. Wszystko odbywało się w poczuciu odpowiedzialności za siebie i grupę.

Co jest najważniejsze, zaangażowanie dzieci w każde działanie wynosiło 100% laughing.

K. Antkowiak-Kotulska