Projekt Szkolny „Dzień Bezpiecznego Internetu”

Główny cel projektu:

Podczas tegorocznych obchodów głównym celem działań  jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Duży nacisk stawiamy na wychowanie do odpowiedzialnych decyzji oraz rozwijanie umiejętności krytycznego podejścia do treści. Poruszany jest problem mowy nienawiści i hejtu online poprzez rozwijanie i zwiększanie świadomości, tolerancji i szacunku.

Adresaci projektu:

Uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach

Czas realizacji projektu: 29.01.2024 – 09.02.2024, kilka klas po feriach 26.02.2024 - 1.03.2024

Działania na informatyce:
1. Obejrzenie filmów związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu. Dyskusja na temat pozytywnych zachowań w sieci. Omówienie zasad „dobrego” korzystania z sieci oraz krytycznego podejścia do treści wyszukiwanych w sieci.

2. Omówienie zasad bezpieczeństwa w Internecie oraz problematyki nienawiści i  hejtu w Internecie.

3. Pogadanka na temat gier i symboliki PEGI.

4. Wzmocnienie zdrowia psychicznego poprzez przedstawienie różnych możliwości korzystania z pomocy.

5. Rozwijanie i zwiększanie świadomości, tolerancji i szacunku.

M. Wendt