Lesen gehen… Konkurs Pięknego Czytania

Lesen gehen… konkurs doskonalący umiejętność płynnego czytania w języku niemieckim i przygotowujący uczniów do publicznych wystąpień wyłonił mistrzów w zakresie interpretacji języka literackiego, poprawnej dykcji i intonacji utworu poetyckiego.

Uczestnicy konkursu musieli przygotować interpretację utworu Augusta Heinricha Hoffmanna „Vӧgleins Frage”, a ocenie podlegała wymowa, trafność interpretacji i ogólny wyraz artystyczny. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII: Ewa Keller, Karolina Maślak, Martyna Ober, Antonina Wachowiak, Paweł Zuzek, Mateusz Górny i Tomasz Schmidt. Jury przyznało następujące miejsca:

Antonina Wachowiak

Paweł Zuzek

Martyna Ober i Tomasz Schmidt

Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności publicznego wystąpienia i promowania nauki języka niemieckiego.

E. Kotlarz i  A. Słupska