13 marca uczniowie klasy 6d i 7b odbyli pełną wrażeń wycieczkę !!!

Na początku byliśmy na Poznańskiej Wystawie w Ciemności, zwanej również "niewidzialną ulicą", jest to miejsce prowadzone przez niewidomych przewodników, które pozwala na doświadczenie świata z perspektywy osoby niewidomej.

W trakcie zwiedzania wystawy, zostaliśmy wprowadzeni do ciemnego pomieszczenia, w którym wszystkie źródła światła są wyłączone. Przewodnicy prowadzili nas przez różne przestrzenie, takie jak kuchnia, sypialnia, sklep spożywczy czy park. W każdym z tych miejsc doświadczyliśmy na własnej skórze, jak trudne jest poruszanie się w ciemności, a także jak ważne są inne zmysły w codziennym funkcjonowaniu.

Następnie udaliśmy się do największej palmiarni w Polsce gdzie podziwialiśmy unikalne zbiory roślinne pochodzące z najróżniejszych zakątków świata. Zwiedziliśmy łącznie dziewięć pawilonów tematycznych w każdym spotykając przeróżne formy flory i fauny. Poza egzotycznymi roślinami widzieliśmy również: akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi i kanarki, terraria z gadami które wzbudziły duże emocje. W ciepłych i wilgotnych pawilonach dzieci podziwiały także rośliny tropikalne o efektownych liściach oraz pnączach, bananowce, paprocie, rośliny owadożerne, palmy, daktylowce, sagowce oraz wiele gatunków kaktusów. Atrakcją było podziwianie roślin i ryb w oczkach wodnych oraz akwariach.

Później przyszedł czas na seans filmowy ,,Akademia Pana Kleksa”. Gdy wszyscy zajęliśmy swoje miejsca w sali kinowej zaczęła się magia. Film przeniósł nas w niezwykły świat fantazji i baśniowej przygody. Przekonaliśmy się, że czasami warto oderwać się od rzeczywistości, zanurzyć się w magiczny świat wyobraźni oraz uwierzyć we własne umiejętności.

Po zakończeniu projekcji udaliśmy się w drogę powrotną, wstępując do McDonald’s.

Wróciliśmy do Pniew zmęczeni, ale w dobrych nastrojach. Była to jedna z najfajniejszych wycieczek!

A. Pigla