Rajd do Mniszek.

Dnia 16 marca 2024 r. odbył się VII Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego z metą w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.

Celem imprezy było:
-uczczenie pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919,
-propagowanie turystyki kwalifikowanej i czynnego wypoczynku,
-promowanie znakowanych szlaków Parku Krajobrazowego Dolina Kamionki.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 72 uczniów i 5 nauczycieli (L. Węglarz, A. Rogalska, A. Wendt, R. Świerzko, J. Woropaj). Trasa rajdu prowadziła z miejscowości Kamionna, przez Rezerwat Doliny Kamionki, Mnichy do Mniszek. Na mecie chętnie uczestniczyliśmy w różnych konkurencjach sprawnościowych, jedliśmy smaczną kiełbasę z rożna, ciastka w kształcie jaja wielkanocnego. Mogliśmy również zwiedzać ekspozycje muzealne dotyczące ginących zawodów np. dekarz, szewc, pszczelarz. Byliśmy najliczniejszą drużyną rajdową. Zdobyliśmy I miejsce w konkursie piosenki (L. Tomkowiak kl.5f) oraz 3 nagrody indywidualne w konkurencjach sprawnościowych (J. Piotrowska kl.4d, F. Wieczorek kl.5b, L. Tomkowiak kl.5f). Podczas imprezy towarzyszyła nam słoneczna pogoda. Przyjemnie spędziliśmy czas na łonie natury. Obserwowaliśmy, jak przyroda po zimie budzi się do życia.

Wszystkich chętnych zapraszamy dnia 7 kwietnia 2024r, na marsze do miejscowości Ostroróg oraz dnia 27 kwietnia 2024 r. na rajd do Nojewa.

Z turystycznym pozdrowieniem opiekun SKKT –PTTK J. Woropaj