Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej

Żeńska reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach i jednocześnie zawodniczki UKS Pniewiak (dziewczyny trenuje Pan Przemysław Bosy) w dniu 26.03.2024 r uczestniczyły w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny: SP Kaźmierz, SP1 Szamotuły, SP2 Szamotuły oraz SP Pniewy. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. W klasyfikacji końcowej  okazało się, że aż 3 zespoły zakończyły swoje spotkania z dwoma zwycięstwami i jedną porażką. Konieczne było liczenie tzw. „małych punktów”, które pozwoliło na wyłonienie zwycięzcy:

I miejsce – SP Kaźmierz

II miejsce – SP2 Szamotuły

III miejsce – SP Pniewy

IV miejsce – SP1 Szamotuły

SP Pniewy reprezentowały: Adrianna Strojna, Mariia Zabiiaka, Karina Wieczorek, Martyna Ober, Liliana Zając, Natasza Ceglińska, Iga Ochla, Nikola Gałczyk, Natasza Mizera, Julia Jęsiak.

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek za postawę i grę fair play laughing.

K. Buszkiewicz-Michalak