Marsze na orientację w gminie Ostroróg

Dnia 7 kwietnia 2024 r. odbyła się XXIV Szamotulska Impreza na Orientację "SAMINO' 2024".

Celem imprezy było:
- doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem,
- spotkanie sympatyków imprez na orientację,
- wyłonienie najlepszych drużyn w Międzyszkolnej Lidze Imprez na Orientację.
Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 36 zawodników (31 uczniów + 5 absolwentów). Opiekę nad młodzieżą sprawowali: W. Kaniewska, E. Krumryk, R. Świerzko, J. Woropaj.
Impreza odbywała się w lasach na terenie gminy Ostroróg. Zawodnicy startowali w kategorii TD (12 drużyn) i w kategorii TJ (3 drużyny).
Należało pokonać dwa etapy dzienne, korzystając z map czarno-białych, nieaktualizowanych. Tym razem trudno było odnaleźć wszystkie punkty kontrolne na trasie, ale na szczęście nikt się nie zgubił i wszyscy w odpowiednim czasie dotarli do mety.
Przyjemnie było spędzić słoneczną niedzielę na łonie natury w dniu wolnym od zajęć lekcyjnych.
Zapraszamy na kolejną imprezę krajoznawczo-turystyczną (rajd pieszy), która odbędzie się 27 kwietnia 2024 r. z metą w Nojewie.

Opiekun SKKT-PTTK: J. Woropaj