MAMY PRAWA

Fundacja Mamy Prawa zaprosiła nasza szkołę do przystąpienia do Ogólnopolskiego Programu Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli.

• Cel programu: Edukacja młodzieży szkolnej oraz nauczycieli pod kątem przysługujących im praw, a także dotyczących ich obowiązków.
    W serwisie internetowym www.mamyprawa.pl zebrano wszystkie najważniejsze przepisy prawne odnoszące się do dzieci i dotyczące ich funkcjonowania w szkole, a także przepisy mówiące o uprawnieniach i odpowiedzialności nauczycieli.
  • Czas trwania projektu: listopad 2012 do czerwiec 2013
    W serwisie uczniom i nauczycielom udostępniono obszerne materiały edukacyjne w postaci : e-booków do pobrania, szkoleń e - lerningowych oraz testów sprawdzających.
  • Sposób realizacji projektu:
    Edukacja w systemie odbywa się etapowo. Użytkownik najpierw zapoznaje się z e-bookiem, następnie pogłębia wiedze na szkoleniu e-lerningowym, a na końcu rozwiązuje test, którego zaliczenie uprawnia do otrzymania dyplomu.
    Patronat nad serwisem objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej,  Rzecznik Praw Dziecka i Rzecznik Praw Obywatelskich.