KOLEJNE TURNIEJOWE ZWYCIĘSTWO CEZAREGO

Cezary Fliger, pniewianin reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy GCK Szach Sękowo, (obecnie uczeń klasy 4a) pewnie zwyciężył w niedzielnym (1.09) towarzyskim turnieju szachowym juniorów w Słopanowie koło Obrzycka. Startowało 24 zawodników – oprócz miejscowych mieszkańcy Słopanowa, Poznania, Gniezna, Sękowa, Pniew i Szamotuł.

Imprezę pod nazwą „III Turniej Szachowy „Skoczki” (taką też nazwę nosi organizujący zawody klub ze Słopanowa) rozegrano dwa turnieje. W jednym wystartowali zawodnicy urodzeni w roku 2000 i młodsi, w drugim – urodzeni do roku 1999. Klub z Sękowa w tej pierwszej rywalizacji reprezentowało pięcioro zawodników, w drugiej – czworo. Starsi tym razem nie odnotowali znaczących wyników, natomiast wśród młodszych warto odnotować zwycięstwo Cezarego oraz uzyskanie normy na czwartą kategorię przez Mikołaja Dutkiewicza z Sękowa.

Cezary Fliger, rocznik 2003, okazał się tym razem bezkonkurencyjny, zwyciężając pięć pierwszych pojedynków i remisując w ostatnim – gdy wiadomo już było, że wynik ten gwarantuje zwycięstwo w całym turnieju. Za pierwsze miejsce Czarek otrzymał nagrodę - deskorolkę. Drugie miejsce zajął Mikołaj Poremski z Chrobrego Gniezno, a trzecie Damian Moliński ze Skoczków.

Drugim w stawce zawodnikiem Szacha Sękowo był Oskar Kurowski, również z Pniew (ósme miejsce z dorobkiem 3,5 punktu), a trzecim – Mikołaj Dutkiewicz (dziesiąte miejsce, 3 punkty). Mikołaj wygrał swoje trzy pierwsze mecze i to wystarczyło, by uzyskać normę na czwartą kategorię. W turnieju startowały też, zajmując odpowiednio piętnaste i siedemnaste miejsce, Jowita Strzelczak z Sękowa i Emilia Kurowska z Pniew.

Zawodnicy GCK Szach wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zaczynają regularne treningi, które odbywać się będą co tydzień w Sękowie (gm. Duszniki). Pierwszy – już w najbliższy wtorek o 17.30. Dzieci i młodzież zainteresowanych grą w klubie zapraszają prowadzący zajęcia Stanisław Kaczmarek i Maciej Fliger.

GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!!