PROJEKT SZKOLNY: „PAPIER”

1. Cele:

- wdrożenie uczniów do projektu ze świadomym celem ukierunkowanym na prace w papierze,

- umiejętność pracy w grupie, zgodnie ze specyficznymi zdolnościami ucznia,

- poszanowanie pracy ludzkiej oraz źródeł pozyskiwania papieru,

- świadomy udział w akcji zbiórki makulatury - makulatura jako materiał wtórny.

2. Adresat projektu: uczniowie klas 5.

3. Nauczyciele realizujący projekt: Anna Cichocka, Magdalena Kwaśna, Helena Siminiak-Kucza, Przemysław Kolanoś, Andrzej Mikołajczak (zespół artystyczno – techniczno – sportowy).

4. Koordynator: Helena Siminiak-Kucza.

5. Termin realizacji: październik/grudzień.

6. Osoba odpowiedzialna za umieszczanie informacji na szkolnej stronie internetowej: Magdalena Kwaśna.

7.Odpowiedzialni za wycieczkę: Magdalena Kwaśna, Helena Siminiak-Kucza, Przemysław Kolanoś.

8. Odpowiedzialni za wystawę: : Anna Cichocka, Helena Siminiak-Kucza.

9. Formy realizacji:

- zajęcia grupowe i indywidualne w domu i w szkole,

- zajęcia z papierem na lekcjach: muzyki, wychowania fizycznego, zajęć technicznych, plastyki,

- zbiórka makulatury,

- wycieczka,

- wystawa.

10. Zadania do realizacji:

- przedstawienie projektu,

- podział zespołów klasowych na grupy 4- 5 osobowe,

- praca na lekcjach wokół projektu:

plastyka: działania plastyczne-technika papierowa ”Mój obraz”,

wychowania fizyczne: gry i zabawy ruchowe z papierem,

muzyka: ćwiczenia na papierowych tabliczkach rytmicznych,

zajęcia techniczne: informacje o papierze, eksperymenty z papierem, wykorzystanie     papieru.

- praca grup po lekcjach: karta pracy, praca przestrzenna z papieru, wykonanie papieru czerpanego, dokończenie prezentacji różnorodnego zastosowania papieru w formie albumu lub plakatu,

- akcja zbiórki makulatury,

- wycieczka do zakładu poligraficznego „Karl Knauer”,

- prezentacja w formie wystawy.

11. Podsumowanie projektu.

PODSUMOWANIE PROJEKTU SZKOLNEGO ,,PAPIER''

Od października do grudnia 2013r uczniowie klas 5 realizowali PROJEKT SZKOLNY ,,PAPIER''. Zajęcia  odbyły się na lekcjach : muzyki, wychowania fizycznego, plastyki i zajęciach  technicznych.

Na zajęciach muzycznych uczniowie wykonali tabliczki rytmiczne z kartek kartonowych oraz znaki muzyczne dla klas IV i V.

Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie pracowali indywidualnie i w grupach. Kształtowali cechy motoryczne poprzez gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem przyboru nietypowego – GAZETA.

Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali działanie plastyczne ,,MÓJ OBRAZ''

Forma realizacji- praca indywidualna w której zaprezentowano zastosowanie różnorodnego papieru w formie obrazu. Temat dotyczył abstrakcji w Plastyce.

Na zajęciach technicznych uczniowie pracowali w grupach, przeprowadzali doświadczenia mające na celu poznanie właściwości papieru oraz wykonywali ekspozycję różnych gatunków papieru, ukazując jego zastosowanie. Uczniowie wykonali pudełka, które okleili  papierem dekoracyjnym.
W październiku włączyliśmy się do szkolnej zbiórki makulatury

W grudniu można było obejrzeć w szkole, wystawę prac uczniów klas 5 wykonanych na plastyce i zajęciach technicznych.

Wycieczka do zakładu poligraficznego ,,Karl Knauer'' odbędzie się w maju 2014r.

Zespół artystyczno – techniczno -sportowy