PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych 22 października 2013r. w sali multimedialnej miała miejsce uroczystość pasowania uczniów klasy 1a, 1b, 1c i 1d na czytelnika.

Podczas spotkania pierwszoklasiści, przebrani za rożne postacie bajkowe, rozwiązywali zagadki, zaśpiewali piosenkę o książkach, zapoznali się z regulaminem bibliotecznym  oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą dbać o książki.

Uczniowie zostali pasowani magiczną książką, która miała ich zarazić bakcylem czytania. Następnie wszyscy przeszli do biblioteki, gdzie każdy uczeń samodzielnie wypożyczył wybraną książkę. Dla naszych najmłodszych czytelników szkoła zakupiła specjalne książeczki z dużymi literami.

Na zakończenie inauguracyjnej wizyty pierwszoklasiści otrzymali w prezencie zakładki do książek, w których przygotowanie włączyły się również panie ze świetlicy oraz uczennice ze starszych klas. Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi czytelnicy będą często odwiedzać naszą bibliotekę.