3D W WĄSOWIE

Od czwartku 6 czerwca do piątku 7 czerwca przebywaliśmy w zagrodzie Wąsowo. Mieszkaliśmy w trzech drewnianych domach przeniesionych z okolic Białegostoku. Bardzo ciekawe zajęcia w „zielonej szkole’’ przeprowadził pan J. Szurka.

Z historii usłyszeliśmy o rodzinie Sczanieckich, o herbach flagach, godle i miłości do ojczyzny. Zwiedziliśmy pałac i kościółek. Jechaliśmy piękną karocą.  Z przyrody podziwialiśmy kolekcje zwierząt, wśród nich czterodniową kózkę.  Byliśmy w bukowym lesie, szliśmy pięknymi alejami. Były też zajęcia ruchowe. Ucieszyło nas ognisko oraz dyskoteka. Był też największy egzamin z samodzielności, bo dla niektórych była to  pierwsza noc na wyjeździe bez mamy.

Dziękuję p. Katarzynie Chojnackiej oraz p. Dorocie Kozubowskiej za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

M. Szukała