OD BAŁTYKU DO ADRIATYKU - SPOTKANIE Z NURKIEM

Wspaniale spotkać człowieka z pasją, którym jest p. Michał Piechocki. Znany jest on pniewianom ze swego zamiłowania do nurkowania. 6. października wszystkie klasy trzecie miały przyjemność słuchać jego opowieści wzbogaconej zdjęciami i filmem. Dzieci mogły podziwiać podwodny świat oraz niespodzianki, które skrywają dna morskie, jak np zatopione wraki. Poznały także niezbędny ekwipunek nurka.

P. Michał swoją przygodę rozpoczął w wieku 16 lat, nurkując w jeziorze w Zamorzu. Obecnie największe głębiny nie są mu obce, zarówno w kraju jak i za granicą. Zwrócił szczególną uwagę na fakt zanieczyszczania różnych akwenów wodnych (dwukrotnie uczestniczył w oczyszczaniu Pniewskiego Jeziora).

Nasz gość rozbudził w dzieciach determinację do realizacji swoich pasji i marzeń.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i możliwość odbycia podwodnej wyprawy. Liczymy na to, że jeszcze kiedyś się spotkamy.