SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z KSIĄŻKĄ W 1B

W miesiącu październiku w ramach projektu pt; „Szkoła współpracy”, klasa 1b wraz z wychowawcą przygotowała spotkanie z książką. Chętni rodzice, mogli przyjść i poświęcić zaledwie 10 minut dzieciom. W tym czasie należało przeczytać wybraną książkę przez ucznia i jego rodzica.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania. Po rozmowie z rodzicami, zauważyłam, iż dzieci wykazywały duże zainteresowanie tematem oraz chętniej odwiedzały bibliotekę, aby wybrać ciekawą książkę dla swoich kolegów i koleżanek. Rodzicom często towarzyszyła trema, którą poprzez miłą atmosferę i wsparcie, udało się przełamać. Dzieci potrafią docenić miły gest i poświęcony im czas. Każdy z rodziców otrzymał w prezencie przygotowaną wcześniej pracę plastyczną. Spotkanie z książką zyskało uznanie i poparcie rodziców. Dlatego też postanowiliśmy ta akcje kontynuować w dalszych miesiącach. Chętnych rodziców przybywa, a nas bardzo to cieszy.