Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

WARTO MIEĆ PASJE I REALIZOWAĆ SWOJE MARZENIA

O miłości do piłki nożnej, o trudach bycia bramkarzem, o sportowych sukcesach i porażkach, klasie IV D opowiadał absolwent naszej szkoły 22-letni MACIEJ FOLTYN.

W czwartek 13 listopada, uczniowie klasy 4 D wraz z wychowawczynią  gościli Macieja Foltyna – uznanego bramkarza, obecnie zawodnika drużyny futsalowej Red Dragons Pniewy. Nasz gość swoją karierę rozpoczynał w piłkarskim klubie Sokół Pniewy, natomiast jego pierwszą futsalową drużyną była Akademia FC Pniewy, z którą zdobył Mistrzostwo Polski.

Z ogromnym zaciekawieniem słuchaliśmy wspomnień 22-letniego sportowca, którego początki kariery sięgają już szkoły podstawowej. Maciej Foltyn opowiadał nie tylko o swoich sukcesach. Droga sportowca usłana jest także porażkami, przegranymi meczami co tylko nas utwierdziło w przekonaniu, że warto mieć pasje i mimo wszelkich niepowodzeń realizować swoje marzenia.

Obecnie Maciej Foltyn jest trenerem „młodych Smoków", dlatego też i dla nas przygotował krótki trening. Czuliśmy się wyróżnieni, ponieważ nie każdy miał w swoim życiu okazję strzelić gola wielokrotnie nagradzanemu bramkarzowi. A żeby atmosfera była iście „dragońska” w spotkaniu wzięła udział również maskotka Red Dragons Pniewy- sympatyczny smok.

Panu Maciejowi Foltynowi dziękujemy za niezapomniane spotkanie  i życzymy wielu sukcesów, oczywiście nie tylko sportowych.