• Odwiedziny: 6419018

Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

KSIĄŻKA W ŻYCIU POMAGA…

W środę, 26 listopada 2014 r. uczniowie z klasy 3d wybrali się w odwiedziny do Biblioteki Publicznej przy Centrum Kultury w Pniewach.

Tam, podczas lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez p. Natalię Stępień, dzieci mogły sprawdzić i uzupełnić swój poziom wiedzy na temat budowy książki, zasad korzystania z księgozbiorów biblioteki oraz zasad w niej obowiązujących. Miały również możliwość przekonania się, że biblioteka może być wspaniałym miejscem rozwijającym zainteresowania, w którym prócz książek przeglądać mogą komiksy, atlasy, czasopisma i albumy a także zagrać w ulubione gry planszowe.

Zwieńczeniem wizyty było stworzenie własnych książeczek, których w całości autorami były dzieci. Pomysłów było tyle, co uczestników – począwszy od opowiadań, poprzez wierszowane historyjki, po „atlasy” kwiatów i zwierząt.

Po tak ciekawych zajęciach ciężko było się nam rozstać z biblioteką, w związku z czym po lekcjach wielu trzecioklasistów do niej powróciło – część, by poprosić o kartę zapisu do biblioteki, a reszta – by wypożyczyć interesujące lektury na długie jesienne wieczory…

N.Włodarczyk