1B W OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Szybki rozwój cywilizacji oraz związane z nim gwałtowne zmiany w środowisku naturalnym, stały się poważnym zagrożeniem równowagi biologicznej. Dlatego coraz większego znaczenia nabierają obecnie takie pojęcia jak: ekologia, edukacja ekologiczna czy ochrona środowiska.

Szkoła nie może pozostawać obojętna wobec tych problemów. Jej ważnym zadaniem jest pobudzanie uczniów do zdobywania wiedzy ekologicznej już od najmłodszych lat. Istotnym elementem jest wyrabianie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Dlatego też klasa 1b w minionym tygodniu wybrała sie na wycieczkę do pobliskiej oczyszczalni ścieków.  Bardzo serdecznie dziękujemy za miłą i przyjazną atmosferę pracownikom oczyszczalni w Pniewach.

Natalia Perz